Servis

Kalp ve Damar Cerrahisi Servisi, Trakya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi blok 4. katta yer almaktadır. Toplam 16 normal yatak, 7 özel oda ve 2 yarı özel ve 1 adet VIP oda bulunmaktadır. Servisimizde 3 adet hasta ve ziyaretçi dinlenme salonu, 1 adet girişim odası, 2 adet muayene odası, 1 adet ara yoğun bakım, 1 adet ofis, 1 adet ilaç hazırlama odası bulunmaktadır.

 • Servisimze hasta yatışı öğlen 12 ye kadar gerçekleşmekte ve taburculuklar saat 16:00’ya kadar tamamlanmaktadır.
 • Rutin kontroller poliklinik aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Hasta ve yakınlarının servisimizde uyması gereken kurallar şunlardır.

 1. Ziyaret saatleri hergün 13.30- 17.00 arasıdır. Ziyaretçilerin birer kişi dönüşümlü olarak yanınıza gelmeleri sizin sağlığınız için gereklidir. Yakınlarınız 0 284 2357641 nolu telefondan 19.00- 21.00 saatleri arasında 2400-2410 içhat numaralarını bağlatarak sizinle görüşebilirler.
 2. Kliniğimizde yemekler odalara servis yapılmaktadır. Her hastanın yemeği doktor önerisi ve diyetisyen kontrolünde verilmektedir. Hastaya doktoruna danışılmadan dışarıdan yemek verilmesi yanlış ve tehlikelidir.
 3. Odalarındaki düzeni sağlamaları için her hastaya 2 adet dolap ve her odaya bir buzdolabı sağlanmıştır. Lütfen odanızdaki eşyaların yerini değiştirmeyiniz. Bu düzen sizin muayeneniz ve gereğinde acil müdahaleniz için özel olarak belirlenmiştir.
 4. Hasta yakınlarının ve refakatçilerin hasta yataklarına ve genel dinlenme salonlarında bulunan koltuklara yatmamaları önemle rica olunur.
 5. Dolaplar dışında eşyaların düzensiz olarak(yatak altı, dolap dışı vb..) bulundurulmaması rica olunur.
 6. Servis genel düzenin korunması amacıyla hastaların ve yakınlarının eşyalarını kurutmak amacıyla hemşireler tarafından gösterilen özel bölüme asmaları gerekmektedir.
 7. Tuvaletlere ve pisuvarlara yabancı madde atılmaması önemle rica olunur. Atılacak yabancı maddelerin neden olacağı tıkanmalar sonucunda tuvaletlerin tamir oluncaya kadar sizin kullanımınız dışında kalacağı unutulmamalıdır.
 8. Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nin tüm bölümlerinde sigara içilmesi yasaktır.
 • Hastalarımızın ve yakınlarının faydalanması amacıyla kliniğimizde 2 adet oturma salonu düzenlenmiştir.
 • Özel oda talepleri daha önceden bildirildiğinde hasta ve yakınları herhangi bir sıkıntı çekmeden bu hizmetimizden kolaylıkla yararlanabilmektedir.
 • Yeşil kart sahipleri özel odalardan yararlanamamaktadır.
Reklamlar%d blogcu bunu beğendi: