Yoğun Bakım

8 normal 2 izole olmak üzere toplam 10 adet yatağa sahip olan yoğun bakım ünitemiz, ameliyathane salonlarımız ile yan yana olup,ameliyat sonrası yoğun bakıma hasta transferinde ve acil operasyon gerekliliğinde vakit kaybı olmaksızın transfer sağlanabilmektedir.

  • Son teknoloji ürünü hasta takip monitörleri ile hastaların tansiyonları/kalp atımları ve EKG ‘leri anlık olarak takip edilebilmekte ve gerekli müdahaleler anlık olarak uygulanabilmektedir.
  • Kalp Damar Cerrahisi hastasının gereksinim duyduğu laboratuar testleri yoğun bakımımız içerisinde bulunan laboratuarımızda anlık olarak çalışılabilmektedir.
  • Kalp Damar Cerrahisi hastası bakımında uzman hemşire ve hasta bakıcı kadrosu ile 7/24 hastalarımızın her türlü ihtiyaçları profesyonel hizmet anlayışı ile karşılanmaktadır.

Yoğun Bakım Hakkında Hasta Yakınlarının Bilmesi Gerekenler

  • Hasta ziyaretleri, yoğun bakım dahili hattından telefon ile aranmadan gerçekleştirilmemelidir. Yoğun bakım müsaitliği durumunda hasta ziyaretleri gerçekleştirilebilecek, aksi takdirde buna izin verilmeyecektir.
  • Yoğun bakım hastalarının beslenmeleri hayati öneme ve tehlikye sahip olduğundan dolayı hekim ve diyetisyen kontrolündedir. Asla hasta yakınları hekim bilgisi dışında hasta beslenmesi gerçekleştirilmemelidir. Bu durum hastanın hayatı açısından son derece önemlidir.
  • Yoğun bakıma giriş / hasta ziyaretleri sırasında yoğun bakım girişinde bulunan bankodan yeşil önlük / galoş giymeden yoğun bakıma giriş yapılmamalıdır. Ziyaretler esnasında hastalara dokunulmamalı, hastalar öpülmemelidir. Hastalara enfeksiyon etkenlerinin ulaşması bu şekilde olmaktadır.
  • Yoğun bakım hasta ziyaretlerini sadece bir kişi bulunabilmektedir. Birden fazla hasta yakınının ziyaretine izin verilmemektedir.
Reklamlar%d blogcu bunu beğendi: